Şubat ayı en çok indirilen mobil oyunlar ve Şubat ayı en çok gelir getiren mobil oyunlar belli oldu. Sensor Tower tarafından yayımlanan verilerde bir önceki aya göre değişim yaşandığı görülüyor. Bildiğiniz gibi mobil oyunlar içinde en çok indirilen ve gelir getiren oyun bir süredir PUBG Mobile‘dı. Rakamlarla sabit olan bu veriler Şubat 2020 tarihi ile değişti.

Şubat Ayı En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

Yayımlanan verilerde indirmeler söz konusu olduğunda liderlik koltuğuna, Woodturning oturuyor. Onu ikinci sırada Hunter Assassin takip ederken, Draw Climber üçüncü sırada yer alıyor. Dördüncü sırada Brain Out yer alırken PUBG Mobile beşinci sıraya gerilemiş durumda.

Bu rakamlar Şubat ayı dünya çapında en çok indirilen mobil oyunları işaret ediyordu. App Store tarafına gelindiğinde PUBG Mobile sekizinci sıraya kadar düşmüş durumda. Google Play Store’da ise PUBG Mobile yedinci sıradan listeye giriş yapıyor.

Şubat Ayı Boyunca En Çok Gelir Getiren Mobil Oyunlar

Şubat ayı en çok gelir getiren mobil oyunlar da belli oldu. Bu kapsamda dünya çapında en çok gelir getiren mobil oyunlar geçen ay da listenin üst kısmında yer alan PUBG Mobile ve Honor of Kings oluyor. App Store tarafında ise PUBG Mobile en çok gelir getiren oyun olurken, Google Play Store tarafında birincilik tahtı Monster Strike’a ait.

Call of Duty ve PUBG Mobile için alternatif olarak görülen Garena Free Fire ise Google Play Store’da en çok gelir getiren dokuzuncu oyun olarak sıralanmış durumda.