Tencent’in piyasaya sürdüğü ve açık ara en popüler mobil oyunları arasında yer alan PUBG Mobile için önemli bir güncelleme geldi. Mad Miramar haritası mayıs itibariyle yenilendi.

PUBG Mobile

PUBG oyunu kendini geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcı kitlesini ciddi şekilde artıran oyun için firmadan yapılan resmi açıklamaya göre mayıs ayı başında dev güncellemeler içeren Mad Miramar Haritası 0.18.0 sürümünü yayınladı bu güncelleme sevilen haritaya yepyeni özellikler ve değişiklikler ilave etti. Güncelleme bu popüler mobile oyuna yeni bir Eğlence Parkı, gelişmiş maç sonuç ekranı, AG para birimi ve 13 Mayıs’ta başlayacak olan Royale Pass’in yeni sezonu ekleniyor. Haritadaki yeni evler, yollar ve kaynaklara ek olarak, yeni iniş noktaları olan Vaha ve Harabeler de oyuna dahil oluyor. Bununla birlikte haritada sadece 1 kez ortaya çıkacak olan yepyeni Altın Mirado aracıyla birlikte yeni yarış pistinde sürüş yeteneklerini de denemek mümkün olacak deniyor. Oyuncular bununla birlikte yeni eklenen otomatlar üzerinden enerji içecekleri ve ağrı kesiciler alabiliyor. Bu değişikliklere ek olarak aşağıdaki eklemeler de Mad Miramar (0.18.0) güncellemesi içerisinde yer alacak;

PUBG Mobile Mad Miramar
  • Win94 sadece Mad Miramar’da ve kendine ait 2.7x Dürbün ile geliyor.
  • Kum Fırtınası Etkisi: Mad Miramar’da bazı bölgeler ve ana menü bu hiddetli kum fırtınasından payına düşeni alıyor.
  • Yeni Başarımlar: Güncellenmiş haritada oyuncuların yeteneklerini test etmeleri için yeni birçok başarım eklendi.
  • Özel Etkinlikler: Oyuncular yeni özel ödüller kazanmak yeni Mad Miramar etkinliklerine katılabilecekler, bununla birlikte diğer oyun modlarına da eklemeler oldu.
  • PUBG Mobile ana menüsü, Mad Miramar temasıyla eşleşecek şekilde güncellendi.
PUBG Mobile Mad Miramar – 0.18.0 Güncellemesi tanıtım videosu

PUBG Mobile’ın 0.18.0 sürümü, PUBG efsanesinin ikinci haritası olan Mad Miramar’a bazı yenilikler getiriyor. Bu yenilikler arasında haritanın kuzeyine eklenen bir nehir ve yeni bir tarihi kalıntı bölgesi yer alıyor. Ayrıca geliştirici ekip, Miramar’a eklediği yeni yarış pistleri ile de oyunseverlere daha eğlenceli bir deneyim sunacaklar. Oyundaki hızlı araçlardan bir tanesi olan Mirado, yeni Miramar’da altın rengiyle de yer alacak.

Tencent ekibi PUBG Mobile’ın Miramar haritası için oluşturduğu güncellemeyi “Mad Miramar” olarak olarak isimlendiriyor. Söz konusu güncelleme, az önce saydığımız tüm yeniliklere ek olarak harita boyunca otomat makineler ekliyor. Oyuncular, bu makineleri kullanarak ağrı kesici ve enerji içeceği gibi kritik ekipmanlara sahip olabilecekler.

Güncelleme, Miramar haritasına ek olarak yardımcı görüş, P90 silahı, yeni bir hile koruma sistemi gibi çeşitli yenilikler getiriyor. Ancak bu güncelleme kapsamında oyunseverlerin en çok konuşacağı şeyin yenilenen Miramar haritası olacağı su götürmez bir gerçek. Bu arada, oyunu bir an önce güncellemenizi tavsiye ederiz. Çünkü eğer 13 Mayıs öncesinde güncelleme yaparsanız; 1 adet radyo, 2.888 BP ve özel bir sırt çantası kazanacaksınız.