Sony Bloomberg’in son raporuna göre PlayStation 5’in dahili hafızasını yükseltmek için çalışmalara başladı. Bu yazdan itibarıyla dahili hafıza arttırılabilecek.

Yeni nesil konsollar geçtiğimiz aylarda yayınlandı. Her ne kadar konsollar birçok geliştirme ile birlikte gelse de birtakım eksik yönleri bulunuyordu. Playstation 5 kontrolcüsü Dualsense’deki sorunlar için açılan davalarla başı dertte olan Sony, depolama alanında da ne yazık ki oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı. Özellikle Xbox Series S ve PlayStation 5 sahipleri depolama konusunda ilerde sıkıntı çekebilir. Ancak oyun konsolu konusunda son zamanlarda olumsuz şekilde gündem olan Sony, bu duruma el atıyor gibi görünüyor.

Sony Yalnızca Yükseltme İle Yetinmeyecek…

PlayStation 5’in depolama alanı 825 GB ancak bunun kullanılabilir kısmı yalnızca 667 GB. Call of Duty gibi büyük alana ihtiyaç duyan oyunlar için bu alan yetersiz kalabilir. Bu alanı yükseltmenin maalesef ki şu an için bir yolu yok. Ancak bu yaz itibarıyla yükseltme yapılabilecek gibi görünüyor. Zaten Sony yetkilileri geçtiğimiz süreçte de dahili depolamayı yükseltebilmek için çalışmaları sürdürdüklerini açıklamıştı. 

Bloomberg’de yayınlanan son rapora göre bu yaz gelecek olan destek ile kullanıcılar PlayStation 5’lerinin içerisine yeni depolama birimi ekleyebilecek. Ayrıca dahili depolamayı yükseltmek için gelecek olan bu destek, konsolun aşırı ısınmasını önlemek için yükset soğutma sunan fan hızının kilidini açan bir güncelleme ile gelecek.