Üretim sıkıntılarının sonlanması ile tekrar eski temposunu yakalayan ve yeniden rekor satış rakamlarına ulaşan PlayStation 5, Sony’nin strateji değiştirmesine neden oldu Merakla beklenen PS5 Pro ara modeli üretilmeyebilir.

PlayStation 6 Hazırlıkları

PlayStation 5 sonrasında bir PS5 Pro ara model bekleniyordu. Firma tarihinin en hızlı satan konsolu olan PlayStation 5 bu yıla başarılı bir şekilde başladı. Bu nedenle firma planlarında değişikliğe gitti.

Bilgilere göre firma direkt olarak PlayStation 6 hazırlıklarına başladı. Amerikalı video oyunu tasarımcısı, programcısı, yapımcısı ve aynı zamanda PlayStation 4 ekibinin başına geçerek tarihte ilk kez PS tasarlayan ABD’li olma ünvanına sahip Mark Cerny yeniden PlayStation 6 ekibinin başına gelebilir. PlayStation 6 konsoluna ait pazarlama, donanım ve yazılım geliştirme gibi konularda için Sony önemli bir kaynak ayırmış durumda. Bu sebeple PS5 Pro projesi rafa kaldırılmış olabilir. PS 6 için en erken 2028 yılı işaret ediliyor ve arada 5 yıllık bir süreç var. Sony’nin bu dönemde harici optik sürücülü yeni bir versiyon ile yetineceği de gelen bilgiler arasında.