Project xCloud ile ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft, Eylül ayından itibaren belirli ülkelerde bulut oyun servisinin erişime açılacağı bilgisini verdi. Aynı zamanda Project xCloud kullanıcıları, Xbox Game Pass’teki 100’ün üzerinde oyunu oynayabilecekler.

Xbox Game Pass, Xbox Live ve Project xCloud’u ‘Xbox Game Pass Ultimate’ adı altında tek bir abonelik sisteminde bir araya getireceğini açıklayan Microsoft, bu sayede oyunseverlerin Xbox Game Pass’teki 100’den fazla oyuna bulut oyun servisi üzerinden erişim sağlayabileceğini belirtti.

Xbox Game Pass Ultimate abonelik ücreti aylık 15 dolar olacak fakat Microsoft’un ilerleyen zamanlarda farklı abonelik paketleri sunması bekleniyor.

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre Xbox Game Pass Ultimate üyeleri, sadece Xbox Game Pass oyunlarına bulut ile erişim sağlamakla kalmayacak, bu oyunları tabletleri ve telefonları üzerinden 100 milyon Xbox Live oyuncusuyla birlikte de oynayabilecekler. Microsoft’un lansman ile beraber Project xCloud’u hangi cihazlar için,  hangi ülkelerde, erişime açacağı henüz belirli değil. Ancak devam etmekte olan erken erişim sürecine katılan tüm ülkelerin lansmanda açıklanacak ülkeler arasında olması tahmin ediliyor.

Microsoft, Project xCloud için gerçekleştirdiği açıklamada bulut oyun servisini çevrimiçi yayın servislerine benzetti. Ve herhangi bir cihaz üzerinden bir konumda başladığınız oyuna farklı bir cihaz ve konumda da devam edebileceğinizi bildirdi.

 Bulut oyun servislerinin PS5 ya da oyuncu PC’si alamayan oyunseverler için iyi bir alternatif olacağı söylenebilir.

Kaynak : Webtekno