Pokemon markasına ait son dönemlerin en popüler oyunlarından olan Pokemon GO, 2020 bitmeden 1 milyar dolar hasılatı geçti. Popüler oyun 2020 yılında en fazla geliri elde etmiş oldu.

2016 yılında yayınlanan akıllı telefonlarla online olarak, “artırılmış gerçeklik” (augmented reality) teknolojisiyle oynanabilen mobil oyunun bu yıla dair istatistikleri paylaşıldı. 2020 yılı henüz bitmemiş olsa da şimdiden önceki yıla ait olan istatistiklerini geride bıraktı.

2016 yılından sonra yavaş yavaş Türkiye’de popülerliği azalan fakat yurt dışında hala belirli bir kitlesi olan Pokemon GO’nun 2020 yılı istatistikleri enteresan. Pokemon Go, daha yılın bitmesinde iki ay kala 1 milyar dolar hasılatı geçti. Geçtiğimiz yılın tamamında 902 milyon dolar hasılat elde ederken, oyunun çıktığı yıl 832 milyon dolar hasılat elde etmiş. 2020 yılı istatistikleri bir önce yılın ilk 10 ayına göre %30 yükselişte.

Gelirdeki bu artışın sebebi olarak biricil sırada Covid-19 salgını gösteriliyor. Oyuncular dışarı çıkmamalarından dolayı oyunu çok aktif bir şekilde oynayamadıkları bu açığı kapatmak amacıyla oyun içi satın alımları arttırmış olabilirler.

donanımhaber.com