The Pokémon Company International, Türkiye pazarında resmi olarak faaliyet göstermeye başlayacak. Söz konusu faaliyet süreci Pokemon UNITE ve Pokemon GO’ya gelecek olan Türkçe dil desteği ile başlayacak.

Pokemon, ülkemizde resmi olarak faaliyet göstermiyordu. Popüler oyun Pokemon GO diğer ülkelerde yaygın olarak oynanıyorken, ülkemize gelmesi daha geç oldu. Pokemon Go oyuncularıın sevindirecek o haber geldi…

Pokemon Company Türkçe Dil Desteği İle Geliyor !

Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklama dahilinde The Pokémon Company InternationalTürkiye pazarında resmi olarak yerini alacak. Bu süreç ise Pokemon’un son oyunlarına gelen Türkçe dil desteği ile başlatılacak. İlk olarak Ocak ayı içerisinde Pokemon serisinin son oyunlarından biri olan Pokemon Unite’e Türkçe dil desteği gelecek. Şubat ayı içerisinde ise Pokemon GO’ya Türkçe dil desteği gelecek. The Pokémon Company International’ın Türkiye desteği 2022 ve sonrasında da devam edecek.

Firmanın Kıdemli Pazarlama Müdürü Peter Murphy, “Bugünden başlayarak Pokémon markasını Türkiye’ye açmaktan; dünyaca bilinen, sevilen Pokémon karakterlerini ve dünyasını hayranlarımıza her zamankinden daha erişilebilir kılmaktan dolayı son derece heyecanlıyız. Pokémon markasını dünyanın dört bir yanına taşıma hedefimize bugün de yeni bir pazara açılarak devam ediyoruz. Bu sayede hem Pokémon dünyasını daha önce deneyimlemiş hem de bu dünyaya ilk kez adım atacak yeni hayranlarımıza ulaşma şansı elde edeceğiz. Bu açılımın yaratacağı yeni fırsatlar için son derece heyecanlıyız. Yeni gelişmelerin yanı sıra 2022 ve sonrasında çıkacak ürünlerimizi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.