Son zamanlarda, PlayStation DualSense kontrolcüsünün esrarengiz “V2” modeli, Kanada Best Buy üzerinden satışa sunuldu. Kontrolcünün 12 saatlik pil ömrü olduğu ifade ediliyor.

wccftech.com

Best Buy’ın Kanada web sitesi ve Birleşik Krallık’ta EE’de yeni “PlayStation 5 V2 DualSense” kontrolcüsü listelenmiş durumda. Yeni kontrolcü, mevcut modelle aynı boyut, görünüş ve özelliklere sahip, bu nedenle ürün listelerinde bir hata olmadığı sürece büyük bir fark beklenmiyor. Ancak, pil ömrü konusunda aynı şeyi söylemek mümkün değil.

wccftech.com

PlayStation DualSense V2’nin ürün listelerinde, cihazın “tam şarjla 12 saatlik olağanüstü pil ömrü” sunduğu belirtiliyor. Halihazırdaki kontrolcü de aynı süreyi vaat etse de, bu süreye ulaşmak pek mümkün değil; normal kullanımda 7-8 saatlik süreler elde ediliyor. Eğer V2 sürümü gerçekten bu pil ömrünü sağlayabiliyorsa, bu olumlu bir gelişme olabilir. Fiyat noktasında ise bir değişiklik olmadığı, hâlâ 69 dolar olarak listelendiği ifade ediliyor.

Pil ömründeki artışın yanı sıra, listelenen Sony V2 DualSense kontrolcüsünün birlikte verilen bir şarj cihazıyla geleceği belirtiliyor. Şarj istasyonunun pakete dahil edilmesi ilginç ve bir hata olabilir. Tabii ki, Sony’nin mevcut DualSense kontrol cihazıyla aynı fiyata bir şarj istasyonu eklemeye karar vermiş olması da mümkün.