Sony, CES 2023 açılış konuşmasında PlayStation 5’in stok durumuyla ilgili sevindiren bir haberi oyunseverlerle paylaştı. 2020 yılından beri devam eden tedarik sıkıntıları artık sonlanıyor. İşte detaylar…

Sony tarafından 2020 yılında tanıtılanPlaystation 5, oyun severler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Ancak pandemi, ekonomi gibi nedenlerle konsolların üretimi yetersiz kalmıştı. Bugün Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği Tüketici Elektroniği Fuarı (CES 2023) CES 2023 açılış konuşmasında Sony, Playstation 5’in tedarik sorunları hakkında sevindirenhaberi katılımcılar ile paylaştı.

Sony, Playstation 5 Tedarik Sorunlarının Çözüldüğünü Duyurdu

Sony’ye göre PlayStation 5 sıkıntıları nihayet ortadan kalktı. Tüketici Elektroniği Fuarı CES açılış konuşmasında Sony Interactive Entertainment CEO’su ve başkanı Jim Ryan, ”PS5 isteyen herkes, bu noktadan itibaren artık daha kısa sürede PS5 buluyor olmalı” ifadelerini kullandı.

Sony, açıklamalarının devamında Playstation 5 satışlarının yaklaşık 30 milyonu geride bıraktığını da duyurdu. Jim Ryan, son iki yılda yaşanan talep artışından bahsederek gösterdikleri sabır için PlayStation kullanıcılarına övgüde bulundu.