PlayStation’ın, yeni nesil oyun konsolunun satışa sunulması beklenirken yeni sızıntılar ortaya çıkıyor. Yeni bir sızıntıya göre PlayStation 5, 100 kişiye kadar grup sohbeti özelliğine sahip olacak. Bu durumun sonuçları ancak deneyimler sonucu ortaya çıkacak.

Yeni Özellik Bilgisi Kaynak Kodlarından Elde Edildi

PlayStation’ın resmi internet sitesinin kaynak kodlarından elde edilene göre oyuncular, 100 kişiden oluşabilen gruplar şeklinde sohbet edip, hep beraber oyun oynayabilecekler. Fakat Sony 100 kişinin eş zamanlı konuşmasının önüne nasıl geçeceği konusu bilinmiyor.

Sony, PlayStation 5 için yayınladığı açıklamasında böyle bir özelliğin varlığına hiç değinmemişti. Aslında şu anda bile özelliğin kesin bir şekilde geleceğini söylemek için oldukça erken. Fakat iddialar doğrultusunda PlayStation 5 sahiplerini ilginç bir deneyimin beklediğini söylemek mümkün.

Yine kaynak kodları doğrultusunda elde edilen bilgiler ışığında PlayStation 5 sahipleri, PlayStation 4’e özgü oyunları oynamak istediklerinde bazı uyarı mesajları alacak. Bu mesajlarda, bazı özelliklerin kullanılamayacağı veya söz konusu oyunun PlayStation 5’te desteklenmediği bildirilecek. Fakat desteklenmeyen oyun uyarısı nadiren gerçekleşecek olan bir durum. Çünkü Sony, yaptığı açıklamalarda PlayStation 4 oyunlarının yüzde 99’unun PlayStation 5’te geriye dönük uyumluğa sahip olacağını bildirmişti.