Sosyal medya platformu Pinterest, kullanıcıların bir mobilyayı satın almadan önce evlerinde nasıl görüneceğine yönelik fikir sahibi olmalarını sağlayacak.

Koltuk Takımı

Pinterest, daha önce makyaj ürünleri için duyurduğu ‘deneme’ özelliğini ev mobilyalarına genişletiyor. Uygulama, sunduğu AR Try On özelliği ile kullanıcıların yeni bir mobilya almadan önce evlerinde nasıl duracağı konusunda bir fikir sahibi olmalarını sağlayacak.

Mobilyaların Evinizle Uyumuna Bakın

Söz konusu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, gerçeğiyle aynı boyutlara ve ayrıntılara sahip sanal nesnenin, evdeki diğer mobilyalarla uyumuna bakabilecek.

Pinterest’in kıdemli başkan yardımcısı Jeremy King: “Pinterest’in ev dekorasyonu için AR Try On aracı, sanal ticaret ve gerçeklik arasındaki boşluğu kapatarak bu yolculuğu olabildiğince sezgisel hale getirmek için markalarımızın yenilikçi çözümleri nasıl keşfettiğini gösteren birçok örnekten biridir.” cümlelerini kullandı.

Şirket, sanal ev dekorasyonu özelliğini 80 binden fazla pinde kullanıma sunulduğunu açıkladı ve daha önce kozmetik ürünlerine gelen özelliğin ise 14 binden fazla pinde kullanılabilir olduğunu da ekledi. Bunlarla birlike popüler uygulama Pinterest, yeni özelliğin aktif olduğu pinlerden ürün satın almanın standart pinlere göre 5 kat daha fazla gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

Pinterest‘in ev dekorasyonu için AR Try On özelliği ABD’deki iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunuldu. Şirket, özelliğin gelecekte tüm dünyada kullanılabileceğini açıkladı.