pCloud yaptığı araştırma ile akıllı telefonlarımızın pilini en fazla tüketen 20 uygulamayı açıkladı. En fazla depolama alanı isteyen uygulamalar da araştırma kapsamında. Peki bu uygulamalar hangileri?

Bulut depolama hizmeti veren PCloud, mobil uygulamaları araştırdı ve bu araştırma sonucunda en fazla pil tüketen uygulamarı belirledi.

Sosyal Medya Uygulamaları İlk Sıralarda

Uygulamaların arka planda çalışması pil gücünün hızlı tüketilmesinin en önemli nedenlerinden biri olduğundan, sosyal medya uygulamaları ilk 20’de yer alıyor. Listenin başından itibaren beşinci sırada Facebook, sekizinci sırada Instagram, 11’de Snapchat, 12’de WhatsApp, 14’te YouTube ve 20’de LinkedIn yer alıyor. Yine arka planda çalışan Tinder, Bumble ve Grindr gibi uygulamalar da listede yer alıyor.

phonearena.com

Yukarıda belirtildiği gibi araştırmaya en fazla depolama alanı kullanan uygulamalar da dahil. Söz konusu araştırmaya göre en çok yer kaplayan uygulamalar listesinin başında Amerikan havayolu şirketi United Airlines yer alıyor ve bu uygulama 437.8 MB gerektiriyor. Lyft uygulaması 325.1 MB ile ikinci sırada yer alırken, Uber 299.6 MB ile üçüncü sırada yer alıyor.