Ülkemizde erişimi durdurulan ödeme devi Paypal şimdi de kendi kripto parasını çıkarıyor. Değeri sabit bir stablecoin üzerinde çalışıyor.                                   

Kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını ya da istenilen kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para gönderilmesini sağlayan ödeme sistemi PayPal, bir stablecoin piyasaya sunmak üzere harekete geçti. PayPal‘ın kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg’e bir açıklama yaptı. Ponte, ödeme devinin şirketin planlar konusunda ciddi olduğunu ifade etti.

PayPal Kendi Stablecoin’i Üzerinde Çalışıyor

PayPal, kripto para endüstrisine dahil olmayı amaçlıyor. PayPal‘ın kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

“Bir stable üzerinde çalışıyoruz. Elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız.”

Ayrıca Jose Fernandez da Ponte ödeme devinin kendi stablecoin için isim olarak “PayPal Coin” olacağı iddialarını da doğruladı. PayPal’ın kendi stablecoin’ini geliştirilmesi, PayPal için birçok avantaj sağlayabilir.