Pardus ve Linux dünyası hakkında çeşitli blog ve makale yazılarının paylaşılacağı Gönüllü Pardus Topluluk Portalı erişime açıldı.

https://gonullu.pardus.org.tr/

Linux tabanlı yerli işletim sistemi Pardus hakkındaki bilgilerin paylaşılacağı Gönüllü Pardus Topluluk Portalı açıldı. Kullanıcılar https://gonullu.pardus.org.tr/ adresini ziyaret ederek topluluk portalına erişim sağlayabilir.

Gönüllü Pardus Topluluk Portalı nedir?

Topluluk portalında Pardus ve Linux dünyası hakkında son gelişmeler, sık karşılaşılan sorunların çözümü, “Nasıl yapılır?” sorularına cevap veren makaleler, yazılım tanıtımları, ipuçları ve kısayollar hakkında blog yazıları paylaşılacak. Portal’da üç kategori yer alıyor: Haberler, Blog ve Nasıl?

Dilerseniz “Katkı Sağla” bölümünden “Belgelendirme” kategorisini seçerek Gönüllü Pardus Topluluk Portalı için içerik üretebilirsiniz. İçerik yazabilmek için başvuru yapmanız ve başvurunuzun onaylanması gerekiyor.

Pardus Portalı Neden Açıldı?

gönüllü.pardus topluluk portalı adını, açık kaynak teknolojilerdeki en önemli fikir olan gönüllülük esasından ve bilgiyi açık biçimde paylaşma etiğinden alıyor. Topluluk, açık kaynağın gücüne inanan ve geleceğin teknolojiyle kurulmakta olduğunu bilen herkesin dikkatini; açık kaynak kodlu bir işletim sistemi geliştirilmesinin, tüm güvenlik ve kullanım ihtiyacı unsurlarıyla beraber kamuda ve masaüstü kullanımda yaygınlaşmasının önemine çekiyor.