Geçtiğimiz aylarda oyun sektörüne de giriş yapan netflix, geçtiğimiz saatlerde Next Games’i satın aldığı haberini verdi. 

          

Dünya çapında popüler video akış platformu olan Netflix geçtiğimiz aylarda oyun dünyasına da atılmıştı. Geçtiğimiz saatlerde de bu konuya ilişkin bir açıklamada bulunuldu.

Netflix Next Games’i Satın Aldı

Gün içerisinde yapılan açıklamaya göre Netflix, Next Games isimli oyun şirketini 65 milyon Euro gibi ücretle satın aldı. Satın alımın Netflix için önemi büyük.

Next Games CEO’su Teemu Huuhtanen şunları ekledi: “Vizyonumuzu hayata geçirmek için sarsılmaz bir odak noktamız vardı: küresel eğlence işletmeleri için tercih edilen ortak olmak ve dünyanın en sevilen franchise’larına dayanan otantik ve uzun süreli interaktif eğlence yaratmak. Dünyanın en büyük yayın hizmeti olan Netflix ile güçlerini birleştirmek, dünyanın zevk alması için etkileşimli deneyimler oluşturma stratejimizin mantıklı ve heyecan verici bir devamı için bir fırsat sunuyor. Netflix ile Stranger Things: Puzzle Tales’taki yakın işbirliğimiz , birlikte güçlü bir ortaklık oluşturduğumuzu şimdiden kanıtladı. Bu, stüdyonun seviyesini tüm cephelerde yükseltmek ve misyonumuza birlikte devam etmek için eşsiz bir fırsat.”