Çinli teknoloji devi Oppo’nun, Türkiye’ye yatırım yapacağına dair bilgiler ortaya çıkmıştı. OPPO Türkiye Genel Müdürü konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamalarla bu bilgileri doğruladı.

OPPO Türkiye Genel Müdürü Açıklama Yaptı

Oppo’nun Türkiye’de akıllı telefon üretimi yapacağına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Oppo bugün resmi bir açıklama yayımladı ve Türkiye’ye yatırım yapacağını resmen doğruladı. Oppo’nun yatırım hakkında gelecek zamanlarda daha detaylı bilgi vermesi bekleniyor.

bthaber.com

Akıllı telefon pazarında dünya çapında 40’tan fazla ülkede başarılı olmayı başaran lider akıllı telefon üreticisi OPPO, Türkiye’deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı aldı. OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou’nun, yatırım kararı ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

“OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.

Fabrika İçin İş İlanları Yayımlandı

Oppo, 2021’de Türkiye’ye kuracağı fabrikada akıllı telefon üretimi yapacak. Fabrikada sadece montaj değil üretimin tüm sürecinin yapılması planlanıyor. Sürecin kısa zamanda tamamlanması planlanıyor olacak ki, şimdeiden LinkedIn’de İstanbul’daki fabrika için iş ilanları yayımlandı bile.