Çinli akıllı telefon devi OPPO’nun, boyuna genişleyebilir ekranlı yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı bilgisi açığa çıktı. Oppo’nun bu telefon için ABD’li moda tasarımcısı Tom Ford ile birlikte çalıştığı söyleniyor.

mspoweruser.com

İstanbul’da fabrika kurma hazırlığında olan teknoloji şirketi OPPO, yeni nesil akıllı telefonları için çalışmaya devam ediyor. Farklı tasarımlar üzerinde çalışan şirketin, yeni Reno5 akıllı telefon ailesini yakın dönemde duyurması bekleniyor.

İddiaların kaynağı, teknoloji sitesi LetsGoDigital’in ortaya çıkardığı belgelerden geliyor. Aktarılan detaylara göre OPPO, genişleyebilir ekrana sahip bir akıllı telefonu satışa sunmayı amaçlıyor. Paylaşılan bilgisayar çizimleri ve görüntüleri ise bu cihazın nasıl görüneceğini ve cihazdaki mekanikleri anlamamızı sağlıyor.

ABD’li Modacı Tom Ford’un İmzasını Taşıyabilir

Paylaşılan görsellerde söz konusu telefonun arkasında, dünyaca ünlü moda tasarımcısı Tom Ford ile işbirliği içerisinde tasarlandığını kanıtlayan bir sembol bulunuyor.

Genel olarak çalışma mekaniğinden gerekirse cihazda, eskiden popüler olan kızaklı telefonlardakine benzeyen bir mekanizma bulunuyor. Yani cihazı kenarlarından tutup çekince ekran dikey olarak büyüyor. Kapandığında ise oldukça az yer kaplıyor.

Cihazın arkasında dikdörtgen şekil içerisine yatay şekilde dizilmiş üçlü kamera kurulumu olduğunu görüyoruz. Kameraların altında ise ‘OPPO X TOM FORD’ şeklinde bir sembol yer alıyor. Onun altında da küçük bir LED flaş bulunuyor. Telefonun arka yüzeyinde deri kaplama ve metal çerçeve detayları da bulunuyor.

mspoweruser.com

Edinilen bilgiler ışığında tasarım aşamasında olduğu görülen bu akıllı telefon ile ilgili bilgiler kısıtlı. Bu sebeple üretilip üretilmeyeceği ya da tanıtılıp tanıtılmayacağı henüz belli değil.