Opel, 2024’ten itibarıyla tüm otomobillerinde kullanılacak olan yeni logosunu tanıttı. Şimşek sembolünü temel alan logo, elektromobilite çağına geçişi daha belirgin modern bir şekilde yansıtıyor.

Alman otomobil devi Opel, beklenmedik şekilde yeni ikonik şimşek logosunu duyurdu. Elektromobiliteyi yansıtan logo, 2024 yılı itibarıyla üretilecek araçlarda yer alacak.

Yeni logo aslında tamamıyla bir değişimi yansıtmamakla birlikte, eski logonun değişime uğramış hali olarak nitelendirilebilir bir görünüme sahip. Yeni logonun şimşeği klasik “Z” şeklinden farklı olarak birleşim yerlerinin belli olduğu hatlara sahip.

Eski logosunda da şimşek imajı barındıran Opel, yeni logosu ile şirketin e-mobiliteye ne kadar odaklandığını daha net şekilde gösteriyor.

Opel CEO’su Florian Huettl şimşek işaretinin önemini: “Şimşeğimiz her zamankinden daha önemli. Çünkü sadece inovasyon ve mobiliteyi herkes için uygun fiyatlı hale getirme sözümüzü sembolize etmekle kalmıyor, aynı zamanda 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma taahhüdümüzü de temsil ediyor. Bu yıl 15 elektrikli model sunacağız ve şunu gurula söyleyebileceğiz: Opel elektrikli.”cümleleri ile vurguladı.