Akıllı telefon sektörünün yeni trendi kutudan şarj cihazını kaldırmak. OnePlus yakın zamanda tanıtacağı yeni akıllı telefonlarının kutusundan şarj cihazı çıkıp çıkmayacağını bildirdi.

Akıllı telefon sektöründeki yeni davranış bildiğiniz üzere kutudan şarj cihazını çıkarmak. İlk önce Apple, daha sonrasında ise Samsung, Xiaomi ve Meizu markaları çevreyi korumak adına yeni cihazlarının kutusundan şarj cihazını çıkarmıştı.

OnePlus çok yakında yeni akıllı telefonlarını satışa sunacak. Tüketiciler OnePlus 9 serisinin kutusunda şarj cihazının yer alıp almayacağını merak etmeye başladı. Çinli şirketin CEO’su Pete Lau, OnePlus severler için nihayet bir açıklamada bulundu.

Deneyimli yönetici, OnePlus topluluk üyelerinden birinin bu yöndeki mesajını cevapladı. Lau yeni cihazların kutusundan şarj cihazı çıkacağını ifade etti. Yani Çinli marka şu an için diğer üreticilerin izinden gitmeyi planlamıyor.

Daha önce OnePlus 9 serisinin şarj cihazıyla geleceğine dair söylentiler bulunuyordu. Şirket CEO’su Pete Lau’nun açıklamaları sayesinde bu bilgi netlik kazanmış oldu.