Hepimiz birer akıllı telefon kullanıcısı olarak sıkça şarjımızın gün içerisinde yetmemesi ve internetimizin bitmesi sorunları ile karşı karşıya kalıyoruz. Ekran boyutu, ekran parlaklığı, pil boyutu, bluetooth,konum servisleri gibi bir çok etken telefonumuzun şarjını gün içerisinde hızlıca azaltabilmekte. İnternet kullanımı, özellikle mobil veri kullanımı ve kullanılan bazı uygulamalar şarjınızın hızlıca tükenmesine neden oluyor.
İşte seyahatlerinizde, uzun yolculuklarda, internet erişimi sağlayamayacağınız zamanlarda ve acil durumlarda işinize yarayacak olan bazı kullanışlı çevrimiçi uygulamalara yönelik tavsiyeler…

Maps.me

Sıkça kullanılan ve oldukça beğeni toplayan mobil harita uygulamalarından biri olan Maps.me, belirlediğiniz bir ülkenin haritasını indirerek, bu haritadan hem ücretsiz hem de internetinizden kullanmadan yararlanmanızı sağlamaktadır.. Harita bakımından son derece kaliteli ve kullanışlı olan bu uygulama, harita üzerinde pin bırakma ve navigasyon gibi özellikleri de içerisinde barındırmaktadır.

Google Çeviri

En kapsamlı ve kullanışlı çeviri uygulamalarından biri olan Google Çeviri, çevrimdışı kullanılabilen ve görüntü üzerinden de çeviri yapabilen bir uygulamadır. Tercih ettiğiniz dili ya da dilleri indirdikten sonra dilediğiniz zaman ve mekanda uygulamayı internete ihtiyaç duymaksızın kullanabilirsiniz.

Google Çeviri, karanlık mod desteğini bazı Android kullanıcılarına geçtiğimiz şubat ayında sunmuştu. Devam eden süreçte iOS kullanıcıları için de karanlık mod desteğini yayınlayan şirket, özelliği şimdiye dek yaygın kullanıma sunmamıştı.

Şimdiyse gelen son kullanıcı raporlarına göre Google, Çeviri için karanlık mod özelliğini birçok kullanıcı için yayınlamış durumda. Bu da Google Çeviri’nin şimdilik en yeni özelliği.

Dot To Dot Game

İnternetinizin olmadığı zamanlarda alternatif olabilecek bir uygulama. Kitapları da bulunan, genellikle nokta birleştirme şeklinde adlandırılan bu uygulama, internetsiz zamanlarınızda kullanabileceğiniz uğraştırıcı fakat bir o kadar da eğlenceli, sizi çoğu zaman sürpriz bir şekile, cisime, hayvan figürüne ya da bir manzaraya ulaştıran keyif verici bir uğraş. Uygulamada çalışmak istediğiniz temaları düzenlenmiş kategoriler üzerinden seçebilirsiniz.

Dualingo

Yabancı dil öğrenmek ve bunu oyunlaştırılmış şekilde gerçekleştirmek isteyenler için harika bir uygulama olan Dualingo’yu internete gerek duymadan, kullanabilirsiniz. Kullanımı oldukça pratik olan ve dil öğrenmede oldukça iyi bir alternatif olan bu uygulama, çevrimdışı kullanılabilme özelliği sayesinde daha da cazip bir hale geliyor.

Bridgefy

Uygulama internet ya da sms gerektirmeden, programı yüklemiş olan cihazların bluetooth’unu kullanarak mesaj aktarımı yapıyor. Özellikle internetin kesildiği deprem, vb. doğal afetlerde bazı acil durumlarda oldukça işinize yarayabilecek bir uygulama. Hem androıd kullanıcıları hem İOS kullanıcıları uygulamadan yararlanabiliyor.