Nokia ilk akıllı klimasını duyurdu. İnverter teknolojisini destekleyen Nokia klima, dahili Wi-Fi, akıllı hareket sensörleri ve iklim kontrol sistemi özelliklerine sahip.

Nokia markasını taşıyan ilk akıllı klima resmen tanıtıldı. Seride 5 model bulunuyor. Bu beş modelin tümü inverter teknolojisini destekliyor. Ayrıca dahili Wi-Fi, iklim kontrol sistemi, akıllı hareket sensörleri ve çok aşamalı filtre gibi dikkat çeken özelliklere de sahip.

Başlangıç Fiyatı Açıklandı

Hindistan merkezli bir e-ticaret şirketi olan Flipkart geçtiğimiz yıl Nokia ile bir ortaklık anlaşması imzalamıştı. O zamandan bu zamana Flipkart ülkede Nokia markası altında çeşitli ürünler satışa sundu. Akıllı TV ve kısa süre önce tanıtılan bir dizüstü bilgisayar bu ürünler arasında.

Nokia klimalar küçük boyutlu ve zarif bir tasarıma sahip. En iyi özelliklerinden biri de yeni nesil çevreci R32 soğutucu akışkan gaz kullanıyor olması. Beyaz renkteki cihazların alt kısmında marka logosu bulunuyor. 29 Aralık tarihinden itibaren Hindistan’da piyasaya sürülecek olan klimalar 420 dolardan başlayayan fiyatlarla satışa sunulacak. Şu an için Nokia klimaların uluslararası pazarda satılıp satılmayacakları konusu belirsiz.