Nokia çok yakında PureBook X14 adlı ilk dizüstü bilgisayarını satışa sunacak. Henüz çıkış tarihi belli olmayan cihaz Hintli e- ticaret platformu Flipkart’ın websitesinde görüldü.

Nokia’nın dizüstü bilgisayar çıkarmayı planladığını daha önce duyurmuştuk. Haberin detaylarına aşağıdaki başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hindistan’ın en büyük e- ticaret platformu Flipkart, Nokia markalı ilk dizüstü bilgisayara sitesinde yer verdi. Söz konusu sitede yer verilen bu model Nokia PureBook X14.

Nokia PureBook X14 Özellikleri

Cihazın özellikleri incelenecek olursa cihaz; Full HD çözünürlükte 14 inçlik ekrana sahip. Cihazda 10. nesil Intel Core i5 işlemcisi bulunuyor. Şirketin ilk dizüstü bilgisayarında 8 GB RAM ve 512 GB kapasiteli NVMe SSD depolama birimi yer alıyor.

Nokia PureBook X14, Dolby Vision ve Dolby Atmos ses desteği içeriyor. Görüntüler incelendiğinde ekranın etrafında çok ince çerçeveler olduğu ve büyük bir dokunmatik yüzeyle geleceği görülüyor. Cihaz ağırlık olarak ise sadece 1.1 kg. Nokia PureBook X14, Hindistan’da ortalama 1.220 dolar gibi bir etikete sahip olacak. Nokia PureBook X14’ün uluslararası pazarda satışa sunulup sunulmayacağı konusunda ise henüz net bir bilgi yok.