HMD Global, Nokia markalı yeni kablosuz kulaküstü kulaklığı Essential’ı duyurdu. Kulaklık 40 saate kadar kullanım imkanı sunuyor.

fonearena.com

Essential’ın Özellikleri

HMD Global, etkinliğinde Nokia markalı yeni kablosuz kulaklığını tanıttı. Essential ses kalitesi, özellikle kullanım süresi detaylarıyla ilgi çekecek nitelikte.

Söz konusu kablosuz kulaklıkta 40 milimetrelik dinamik ses sürücüleri bulunuyor. Bu da ciddi bir ses kalitesi anlamına geliyor. Ayrıca kullanıcı, bu kablosuz kulaküstü kulaklığı tam olarak şarj ettikten sonra 500 mAh pil sayesinde 40 saate kadar kullanabiliyor. Bunun yanında kulaklığa eklenen 3.5 mm AUX kablo girişi sayesinde, Essential’ın kablolu olarak da kullanılması mümkün.

fonearena.com

Nokia Essential, Bluetooth 5.0 desteğine sahip. Piyasadaki pek çok ürünle entegre olarak kullanılabiliyor. Kablosuz kulaküstü kulaklıkla Siri ya da Google Asista gibi sesli asistanlar da kullanılabiliyor. Katlanabilir özelliğe sahip kulaklık sadece 197 gram ağırlığında. Kablosuz kulaküstü kulaklığın dış yapısı ise alüminyumdan oluşuyor.

Kasım Ayı İtibarıyla Dünya Genelinde Satışa Sunulacak

HMD Global tarafından yapılan açıklamalara göre Nokia Essential, tek renk seçeneğine sahip. Kablosuz kulaküstü kulaklıklar, kasım ayı itibarıyla dünya genelinde satın alınabileceği de şirket tarafından edinilen bilgilerden. HMD Global, Nokia Essential’ın fiyatını ise 70 dolar (yaklaşık 550 TL + vergiler) olarak açıkladı.