Nokia, IPX7 suya dayanıklılık sertifikasına sahip yeni kablosuz kulaklığını satışa sundu. Üç farklı renk seçeneği olan Nokia BH-405, AAC kodek desteği sayesinde yüksek ses kalitesi vaat ediyor.

Nokia, yağmurlu havalarda yürüyüş yapmayı seven kişilerin çok seveceği yeni bir kablosuz kulaklık çıkardı. Nokia BH-405 olarak adlandırılan cihaz IPX7 standardında korumaya sahip. Bu da demek oluyor ki cihaz 1 metre derinlikte suda 30 dakikaya kadar dayanabiliyor.

Nokia BH-405’te Bluetooth 5.0 teknolojisi ve hızlı bağlantı özelliği mevcut. Şarj kutusunun batarya kapasitesi 600 mAh. Bu da  35 saat kadar pil ömrü anlamına geliyor. Şarj işlemi USB Type-C bağlantı noktası üzerinden gerçekleştiriliyor.

Kulaklıklar 6 mm grafen sürücülere sahip. Bunun yanında AAC kodek bileşeni sayesinde yüksek kaliteli ses deneyimi sunuluyor. Ayrıca gelen aramaları yanıtlamanıza ve müziği kontrol etmenizi sağlayan el hareketlerini de kullanabiliyorsunuz.

Karbon Siyahı, Kar Beyazı ve Mavi olmak üzere üç renk seçeneği olan Nokia BH-405 şu an sadece Çin’de 45 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Ancak şirketin yeni kablosuz kulaklığı yakında diğer ülkelerde de piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

,