Akıllı telefon dışında farklı ürün kategorilerine de giriş yapan Nokia, oyun kontrolcüsü hazırlıyor. Nokia, mobil oyuncuların ilgisi çekmeyi amaçlıyor.

Bir dönemin teknoloji devi Nokia, uzun bir süre piyasaya veda etmesinden sonra HMD Global adı altında tekrar operasyona başlamıştı. HMD Global adı altında telefon üretimi yapan Nokia, farklı firmalarla da lisans anlaşmaları yapıyor ve teknoloji dünyasındaki ürün çeşitliliğini arttırıyor. Piyasaya dönüş yapan firma, şimdi de bir oyun kolu üzerinde çalışıyor.

Nokia adı altında OLED ve LCD televizyon üretimi yapan StreamView, mobile yönelik olarak yeni bir ürün geliştiriyor. Bluetooth Sertifikaları ortaya çıkan cihaz, Nokia Game Controller olarak adlandırılıyor. Cihazın herhangi bir görüntüsü henüz yok ancak sertifika, cihaz hakkında bazı bilgiler edinmemizi sağlıyor. Bluetooth 5.0 ile gelecek oyun kolunun iki farklı versiyona sahip olacağı da ifade ediliyor. IFA2022’de telefon, dizüstü bilgisayar gibi ürünler tanıtması beklenen Nokia, oyuncu kulaklığı, oyun kolu gibi oyuncu kitlesine yönelik ürünleriyle her geçen gün çeşitliliği artırıyor.