2016 yılından bu yana Nokia telefonların üreticisi HMD Global, HMD markasını taşıyan akıllı telefonları piyasaya süreceklerini duyurdu.

shropshirestar.com

Finlandiya merkezli HMD Global, 2016 yılından beri Nokia markası bünyesinde mobil cihazlar üretiyor. Firmanın portföyünde akıllı telefonlar, tuşlu telefonlar, tabletler ve çevre birimleri gibi ürünler yer alıyor.

HMD Global CEO’su Jean-Francois Baril, profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformu olan LinkedIn’de şirketin kendi cep telefonu markasını üreterek, ürün çeşitliliğini arttırmayı planladığını duyurdu. Yeni modeller HMD markasına ait olarak piyasaya sunulacak. Ancak henüz bu konuda detaylı bilgi yer almıyor.

nokiamob.net

Nokia Telefon Üretimine Devam Edecek

Ceo Jean-Francois Baril, “Kullanıcı deneyimine önem veren ve insanların ihtiyaçlarını öngören teknolojiler üreteceğiz” dedi. Bunların yanında Baril, Nokia akıllı telefon üretiminin şu an için devam edeceğini belirtti. HMD Global’in 5G destekli akıllı telefonlar konusundaki başarısını vurguladı. Nokia’nın birçok cihazı Çin’de üretiliyor olsa da şirket kendisini Avrupa’nın en büyük akıllı telefon üreticisi olarak nitelendiriyor.

Deneyimli CEO Jean-Francois Baril yaptığı açıklamada yeni ürünlerin piyasaya sürülme tarihleri ve diğer detaylar hakkında bilgi vermedi.