Apple ve Samsung’un ardından Nokia da akıllı telefon kutularından şarj cihazlarını çıkarmaya başladı. Nokia X20 akıllı telefon, kutusunda şarj aleti olmadan satışa sunuldu.

HMD Global şarj cihazını kutulardan çıkararak doğayı korumaya karar verdiklerini belirtmişti. Doğayı korumak için yalnızca şarj cihazını kutudan çıkarmakla kalmayan şirket, aynı zamanda ambalajı da %100 biyolojik olarak parçalanabilir duruma getirdi. Şirket, Nokia X20’nin ne kadar çevre dostu olduğunu bilen kullanıcıların kendilerini daha iyi hissedeceklerini düşünüyor.

Nokıa X20 Özellikleri

8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 480 5G işlemciye sahip ve 6 GB RAM ile kullanılıyor. Bu donanımlar ile akıllı telefonunuzu uzun süre kullanmanız için cihaz 4470 mAh kapasitede bir bataryaya sahip.

Nokia X20 akıllı telefonda hızlı şarj desteği de yer alıyor. Usb Bağlantısı ise USB Type-CNokia X20 kamera özellikleri ise; Çift arka kamerası yer alıyor ve ana kamera çözünürlüğü 64 MP. Telefonun ön tarafında ise çift kamera bulunmuyor ve ön kamerası 32 MP çözünürlükte.