Netflix, 2023’te kullanıcıların oyunlarla etkileşimini üç katına çıkardığını açıkladı. İşte detaylar…

Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketi Netflix, oyunların hâlâ küçük olduğunu, ancak bu ilerlemeden memnun olduklarını belirtti. Salı günü yayımlanan kazanç raporunda, geçen yıl hizmete eklenen Grand Theft Auto üçlemesinin örneğini verdi. Ancak, üçlemenin son iki haftada Netflix’e gelen etkileşimi belirsizliğini koruyor.

Netflix, Grand Theft Auto’nun kurulum ve etkileşim açısından “bugüne kadarki en başarılı lansmanı” olduğunu ifade etti. Ancak, üçlemenin platformda yayınlanmasından bu yana kaç kişinin indirdiği belirtilmedi. Şirket ayrıca, bazı müşterilerin yalnızca Grand Theft Auto oyunlarını oynamak için Netflix’e kaydolduğunu belirtti.

2022’ye göre, Apptopia ve CNBC’nin analizleri, Netflix müşterilerinin yüzde birinden azının şirketin bir yıl önce sunduğu oyunları oynadığını ortaya koydu. Netflix, yavaş alıma rağmen oyun kütüphanesini genişletmeye devam etti. Hades, Dead Cells, Braid, Death’s Door ve Katana Zero gibi popüler oyunların yanı sıra Night School’u satın aldıktan sonra geliştirdiği Oxenfree II: Lost Signal gibi kendi oyunlarını ekledi. Ayrıca, kendi popüler orijinal şovlarına dayanan Money Heist ve The Dragon Prince gibi oyunları da platformda sunuyor.

Netflix, 2023’ün son üç ayında 13,1 milyon abone ekleyerek, bu rakamın pandemi sırasında yaşanan patlayıcı büyümeden bu yana eklediği en yüksek abone sayısı olduğunu açıkladı. Şu anda dünya çapındaki toplam abone sayısı 260 milyon.