Teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketi olan Netflix’in mobil uygulamasına yeni bir özelliğin geleceği bilgisi ortaya çıktı. Bundan böyle platformdaki içeriklerin yalnızca sesini de dinleyebileceksiniz.

Şirket, 2019’un büyük kısmını mobil uygulamasını geliştirmek için harcadı ve hala çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin son yeniliği, bant genişliğinden tasarruf etmeye yardımcı olacak “yalnızca ses” modu. Android Police’in son raporuna göre, şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı yeni özelliğe test sürecinin bir parçası olarak erişebiliyor.

Yeni özelliğe erişebilen kitle içerisindeyseniz, video oynatıcınızın üst kısmında bir video kapalı seçeneği ile karşılaşacaksınız. Bu seçeneği seçmek yalnızca ses moduna geçmenizi sağlayacak; bu da bant genişliğinden tasarruf etmek istiyorsanız ya da telefonunuzda Netflix uygulamasında kalmadan arka planda bir program dinlemek istiyorsanız oldukça işinize yarayabilir.

androidpolice.com

Ses modu tahmin edilebileceği gibi her içerikte kullanıma uygun olmayabilir. Örneğin Prison Break veya Black Mirror gibi dizileri görseller olmadan sadece dinleyerek takip etmek seyrederek dinlemek kadar keyif vermeyecektir. Fakat belgeseller veya bilgilendirici bazı içerikler için yalnızca ses modunu tercih etmek bazı durumlarda daha mantıklı olabilir. Bilgilendirici içerikleri takip edenler ve podcast listelerine sahip kişiler için bu yeni özelliğin oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.