Netflix oyun dünyasındaki yatırımlarını sürdürüyor. Gün içerisinde üçüncü stüdyosunu satın aldı. Boss Fight Entertainment artık Netflix bünyesinde.

Netflix 2021 yılında oyun sektörüne yönelik çalışmalarda bulunacağını duyurmuştu ve birkaç farklı mobil oyun ile oyun dünyasına hızlı bir giriş yapmıştı. Bu yatırımlara da son hız devam ediyor.

Bugün içerisinde yapılan açıklamaya göre Netflix, daha önce RPG Dungeon Boss ve casino oyunu myVEGAS Bingo‘yu geliştiren Boss Fight Entertainment‘ı satın aldı. Satın alıma dair ücret gibi detaylar açıklanmadı. Netflix’in Boss Fight Entertainment hamlesiyle birlikte oyun sektörü konusunda kararlı davrandığını söylemek yanlış olmaz.

Dev yayın hizmeti platformu Netflix, aldığı üçüncü oyun stüdyosu Boss Fight Entertainment’ı satın alarak oyun sektörüne bir adım daha yönelmiş oldu. İçerik devi Netflix 2021 yılının Eylül ayında Oxenfree geliştiricisi Night School Studio‘yu satın almıştı. Bu ayın başında ise Stranger Things mobil oyununun geliştiricisi Next Games‘i satın aldığını duyurdu. Netflix oyun sektöründeki hamlelerine devam edecek gibi görünüyor.