Netflix’in gelecek aylarda kullanıcılara sunacağı reklamlı abonelik seçeneği kripto para, siyaset ve ilaç reklamları içermeyecek.

Netflix, rakiplerinin artmasıyla abone kaybediyordu. Abone sayısında düşüş yaşayan Netflix, uzun zamandır daha uygun fiyatlı reklamlı bir abonelik paketi üzerinde çalışıyor. Netflix’in reklamlı paketinde, diğer paketlere göre bazı özellikler yer almayacak. Kullanıcılar içeriklerin başında reklam görecek. Netflix son dönemde Blockchain teknolojileri ile yakından ilgileniyor. Yeni iddialara göre Netflix kripto para ile arasına mesafe koymayı planlıyor. Önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak Netflix’in reklamlı paketi için reklam verenlerle görüşmeler başladı.

Avustralya’daki yerel reklamverenlerin aktarımına göre Netflix’te; siyaset, kripto para ve ilaç reklamları yer almayacak. Bunun yanında çocuklara yönelik reklamlara da izin verilmeyecek. İddialara göre 1 Kasım 2022’de Netflix’in reklam destekli paketi Avustralya, Kanada, ABD ve Almanya’da kullanıma sunulacak. Netflix’in reklamlı paketi henüz kesin olmamakla birlikte 7 dolar fiyat etiketine sahip olacak.