Kaliforniya merkezli Amerikan medya şirketi Netflix, bazı Orta Doğu kullanıcıları için abonelik fiyatlarını düşürüyor. Peki söz konusu yeni güncelleme hangi ülkelerde geçerli olacak? İşte detaylar…

Dünyanın en büyük çevrimiçi içerik platformlarından biri olan Netflix, piyasa durumuna göre abonelik fiyatlarında zaman zaman değişiklikler yapıyor. Şirket şimdi de Orta Doğu’daki belirli ülkeler için abonelik ücretlerini düşürecek.

Netflix, Yemen, Irak, Tunus, Ürdün, Filistin, Libya, Cezayir, Lübnan, İran ve Sudan’da temel planı 7,99 dolardan 3,99 dolara çekti. Standart planın önceki fiyatı ise 9,99 dolardı. Benzer bir güncelleme Mısır ve Fas için de geçerli olacak fakat Suudi Arabistan ve BAE gibi Körfez ülkeleri duyuruya dahil edilmedi.

Netflix, platforma daha fazla dizi ve film eklemeye ve yeni ürün özellikleri sunmaya devam ettikçe şirket planlarının ve fiyatlarının güncellenebileceğini bildirmeyi de ihmal etmedi. Kısa bir süre önce Netflix, Türkiye’deki abonelik fiyatlarında önemli bir artışa imza atmıştı. Zamla beraber platformun en düşük paketinin fiyatı 44,99TL’den 63,99 TL’ye yükseltilmişti. Maksimum abonelik ücreti ise 130 TL olarak belirlenmişti. Orta Doğu’da yapılan fiyat güncellemesinin ülkemize herhangi bir etkisinin olup olmayacağı henüz bilinmiyor.