Netflix yayın hizmeti, içeriğe harcanan paranın İngiltere’de fiyat artışına neden olduğunu söyledi.

bakiniz.com

Netflix standart aylık paketi 8,99 £ ‘dan 9,99 £’ a çıkacak ve premium olanı 11,99 £ ‘dan 13,99 £’ a yükselecek, ancak temel planı 5,99 £ ‘da kalacak.

Bunun yanında, karşılaştırma sitesi Uswitch, fiyat artışlarının zamanlamasının, yeni ulusal tecrit altında yaşayan İngiliz vatandaşları için talihsiz bir durum olduğunu söyledi.

Yayın hizmetinin abone sayıları, yalnızca 2020’nin ilk üç ayında dünya çapında eklenen yaklaşık 16 milyon yeni müşteri ile salgın ile birlikte yükseldi. İngiltere’de Mart 2020’de başlayan pandemi sürecinde, tüketiciler tarafından izlenen akış içeriği miktarı bir önceki yıla göre üçte bir artış gösterdi. Ancak Netflix, Disney + gibi rakiplerinin zorlu rekabetiyle karşı karşıya ve aynı zamanda aylık 2 sterlinlik fiyat artışlarını bir yıl boyunca 7,99 sterline veya 79,90 sterline kadar yükselttiğini açıkladı.

Netflix şunları söyledi: “Bu yıl İngiltere’de yeni, yerel yapım filmler, diziler ve belgesellere 1 milyar $ ‘dan fazla [736 milyon £] harcıyoruz, binlerce iş yaratmaya yardımcı oluyor ve İngiliz hikaye anlatımını en iyi şekilde sergiliyoruz – The Crown, Sex Education ve Top Boy’a ve çok daha fazlasına.

Bunun yanında “Fiyat değişimimiz, yeni TV şovlarına ve filmlere yaptığımız önemli yatırımların yanı sıra ürünümüzde yaptığımız iyileştirmeleri yansıtıyor.” açıklamasını da yaptı.

kaynak: https://www.bbc.com/news/technology-55563970