Dünya çapında yaygın olarak kullanılan dijital içerik platformu Netflix, Netflix Games markası ile önemli gelişmelere imza atıyor. İçerik devi Netflix, sıfırdan yeni bir oyun stüdyosu kurmaya hazırlanıyor.

İlgi Çekici Oyunlar Hazırlanacak

Bilinenlere göre yeni stüdyo, Netflix tarafından bu yılın başlarında 72 milyon dolara satın alınan Next Games ile birlikte sıfırdan hayata geçirilecek. Stüdyonun yönetiminde ise Zynga’da Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı, Electronic Arts’ta Genel Müdür ve Baş Yapımcı olarak görev yapan Marko Lastikka’nın yer alacağı bildiriliyor.

Bunun yanında Netflix, Eylül 2021’de Night School Studio’yu ve geçtiğimiz Mart ayında Boss Fight Entertainment’ı satın almıştı. Yeni kurulacak stüdyonun ”dünya standartlarında bir oyun stüdyosu kurma vizyonunda yeni bir adım olduğunu” açıklayan dijital içerik devi, reklam ve uygulama içi satın alma olmadan keyifli ve ilgi çekici oyunlar ortaya çıkarmayı hedefliyor. Yeni stüdyo ile birlikte yakında şirketin bünyesinde dört oyun stüdyosunun yer alacağını söylemek mümkün.