Netflix, mevcut abonelere sunduğu en ekonomik reklamsız planı kaldırma sürecine girdi. Reddit’te paylaşılan ekran görüntüleri, Netflix’in bazı temel plan kullanıcılarına bu değişiklik hakkında bildirimde bulunduğunu gösteriyor.

limagris.com

Netflix, mevcut aboneler için en düşük maliyetli reklamsız planını kaldırmaya başladı. Reddit’te yapılan birçok paylaşımda, Netflix’in bazı temel plan abonelerinden aboneliklerini sürdürmek için yeni bir plan seçmelerini talep ettiği bildiriliyor.

Temel plan için aylık 9,99 dolar ödeyen aboneler, 6,99 dolarlık reklamlı plan, 15,49 dolarlık reklamsız plan veya 22,99 dolarlık 4K Premium planı arasında seçim yapmak zorunda.

Reddit’teki paylaşımlar incelendiğinde, bu uyarıyı alan kullanıcıların çoğunlukla Kanada ve Birleşik Krallık’ta olduğu anlaşılıyor. Geçen yıl, Netflix ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’ta yeni aboneler için uygun fiyatlı reklamsız abonelik seçeneğini kaldırmıştı. Ocak ayında ise, bu seçeneği mevcut aboneler için de sonlandıracağını açıklamıştı.

Netflix, diğer birçok platform gibi, kullanıcıları Mayıs ayı itibarıyla 40 milyonun üzerinde aboneye ulaşan reklamlı plana yönlendirmeye devam ediyor. Ülkemizde Netflix, reklamlı üyelik sunmamakta. Bunun yerine, en ucuz temel paket için aylık 119,99 TL ücret talep ediyor.