Netflix, platformdaki yapımlara özel olarak tasarlanan ürünlerin yer aldığı bir e-ticaret platformu kurdu. Netflix.shop isimli platformda, şu an için hali hazırda az sayıda ürün bulunuyor. Ancak Netflix, ürün gamının ilerleyen dönemlerde genişleyeceğini belirtiyor.

Netflix’in yapılan açıklamasına göre şirketin e-ticaret platformunda, sadece özel seri ürünler yer alacak. Bununla birlikte platformda yer alan ürünler, dünyaca ünlü giyim markaları ile onlar için çalışan ünlü tasarımcılara ait olacak. Netflix, platformda yer alan ürün sayısının şu an için az sayıda olsa da ilerleyen zamanlarda ürün çeşidi ve sayısının artacağını belirtiyor.

Hangi Ürünler Yer Alıyor?

Netflix.shop’ta yer alan ürünlere baktığımızda, platformun ses getiren anime dizilerinden Yasuke ve Eden ile Lupin‘a has ürünlerinin satışa sunulmuş olduğunu görüyoruz. Fakat şirket, sadece bu yapımlarla yetinilmeyeceğini, ilerleyen dönemde daha fazla Netflix içeriğine özel ürünün piyasaya sunulacağını ifade ediyor.

Stranger Things ile The Witcher lisanslı ürünler ile Japon moda evi BEAMS tarafından tasarlanan Netflix logolu ürünlerin de ilerleyen zamanlarda satışa sunulacağı belirtiliyor.

Buraya tıklayarak Netflix Shop’ta yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz.