Netflix, görsel efekt stüdyosu Scanline VFX’i satın alıyor. Şirket, anlaşma miktarını gizli tutmakla birlikte anlaşmanın 2022’nin ilk çeyreğinde tamamlanmasının planlandığını açıkladı. Detaylar haberimizde…

Dünya çapında aktif bir Alman görsel efekt ve animasyon şirketi olan Scanline, daha önce birçok Netflix yapımında çalışmıştı. Stranger Things, Don’t Look Up ve The Adam Project stüdyonun Netflix ile birlikte çalıştığı projeler içerisinde yer alıyor. Bununla birlikte şirket Netflix haricinde; Game of Thrones, Black Widow, Black Panther, Iron Man 3, Captain America ve Captain Marvel gibi dev yapımlara da imzasını atarak bu yapımların çeşitli kategorilerde en iyiler arasında olmasını sağladı.

Stranger Things

“Güvenimiz Tam”

Netflix’in açıklamalarında, The Batman, The Flash ve Black Adam gibi yaklaşan projelerde de çalışan Scanline VFX’in bağımsız bir şirket olarak çalışmaya devam edebileceğine ve söz konusu satın alma ile hiçbir şeyin değişmeyeceğine yer verdi.

Netflix’ten Amy Reinhard da yaptığı açıklamalarda Scanline’ın alanındaki başarılarının farkında olduklarını belirtti: “Kullanıcılarımıza son teknoloji görsel efektleri sunmak için bu tarz stüdyolara güvenimiz tamdır. Scanline da sınırları zorlayarak bu teknolojileri bize sağlayacaktır.”