Netflix, yakın bir zamanda reklamsız abonelik fiyatlarına zam uygulayacak. Hollywood oyuncularının grevi ile birlikte ardından Netflix, abonelik ücretlerini yükseltmeyi planlıyor.

Kaliforniya’da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketi Netflix, abonelik zammını hem Hollywood yazarı hem de oyuncu grevi bitene kadar uygulamayacak. Amerika Yazarlar Birliği geçtiğimiz günlerde stüdyolarda geçici bir anlaşma yaptıklarını açıkladı ve Temmuz ayında greve başlayan Ekran Oyuncuları Derneği Screen Actors Guild, bu hafta tekrar Hollywood stüdyolarıyla görüşmelere başladı.

Netflix’ten Grev Zammı


Amerika ve Kanada’dan sonra farklı ülkelerde de abonelik fiyatlarında artış bekleniyor. Netflix’in abonelik fiyatlarına ne zaman ve hangi oranda zam yapacağına dair bilgiler henğz açıklanmadı.

Netflix’in Türkiye abonelik fiyatları Eylül ayı başlarında zamlanmıştı. Tek cihazda SD kalitede içerik izleme imkanı sunan giriş paketin fiyatı aylık 100 TL oldu. İçerikleri ultra HD kalitede seyredebilmek için aylık 200 TL’lik abonelik ücretine sahip paketin satın alınması gerekiyor.