Pandemi süreci ile birlikte çalışma hayatı, eğitim hayatı ve sosyal yaşantımız video konferans uygulamalarına taşındı. Bu taşınma ile birlikte video konferans uygulamalarının kullanımı esnasında zaman zaman bazı kazalar yaşanabiliyor. Yaşanan bu kazaların sonuçlarını azaltmak amacıyla geliştirilen MuteMe isimli ürün, Kickstarter üzerinden destek arıyor.

kickstarter.com

MuteMe Nedir?

Dokunmatik yapıdaki çember şeklindeki MuteMe, dokunulduğu an mikrofonu kapatıyor ve rengini değiştiriyor. Böylece mikrofonunuzun açık ya da kapalı olduğunu görebiliyorsunuz.

ABD merkezli bir kâr amacı gütmeyen bağış şirketi Kickstarter üzerinde destek arayan MuteMe aksesuarı bir video konferans uygulaması kullanırken bulunduğunuz ortamda aniden gelişen durumlarda mikrofonu kapatmanızı sağlayan bir cihaz. Dokunmatik yüzeye dokunduğunuz anda mikrofonu kapatabiliyorsunuz ya da açabiliyorsunuz.

Cihaz aydınlatmaya sahip. Mikrofonun sesi açıksa yeşil renkte, kapalıysa kırmızı renkte görünüyor. Üstelik renk körlüğü bozukluğu için de farklı seçenekler ayarlanabiliyor. Böylece ürünü kullanan kişi mikrofonun açık olup olmadığını renge bakarak anlayabiliyor.

Cihaz kurulum gerektirmiyor. USB ile basit bir şekilde ve doğrudan kullanılabiliyor. 29$ bağış gerektiren proje tamamlanmak üzere. Nisan ayı ile birlikte de sevkiyatlar başlayacak.