Türkiye’nin popüler oyuncu dizüstü bilgisayarı markalarından olan Monster’dan da tüm dünyayı etkileyen çip krizi ile ilgili açıklama geldi: Fiyatlar artabilir.

Son zamanlarda birçok kez gündeme gelen çip krizi şirketleri teker teker etkiliyor. Koronavirüs ile birlikte tüm dünyada bir çip krizi başlamıştı. Bu durumun temel sebebi salgın nedeniyle üretimin yavaşlaması ve aynı zamanda da insanlar evde kaldığı için talebin artması oldu.

Hala devam eden kriz şu anda konsolları, işlemcileri grafik kartlarını, telefonları ve hatta arabaları bile etkiliyor. Krizin normalde bu zamanlarda düzelmesi bekleniyordu fakat pazardaki talebin değişmesi ve salgının uzaması işleri zorlaştırdı. Geçtiğimiz saatlerde Türkiye’nin popüler oyuncu bilgisayarı firmalarından Monster, kriz konusunda açıklamada bulundu.

Fiyatlarda Artış Olabilir

Dünyadaki tüm teknoloji markalarının üretim süreçlerini olumsuz etkileyen bu krizin bir süre daha çözülemeyeceğini ön görüyoruz. Bu bağlamda kamuoyunu, yüksek talebe rağmen düşük üretim karşısında yaşanan bu durumun devam etmesi dolayısıyla önümüzdeki dönemde teknoloji ürünlerinin maliyetlerinde önemli bir artışa sebebiyet vereceği konusunda önceden bilgilendirme gereği duyuyoruz. 

En yeni teknolojileri pazara en erişilebilir fiyatlarla sunma politikasını benimsemiş bir marka olarak, bugüne kadar fiyatlarımızın etkilenmemesi için üstümüze düşen tüm aksiyonları aldık.  

Ancak bununla birlikte, kontrolümüz dışında gelişen bu sürecin, ilerleyen dönemde dünya genelindeki tüm üreticiler gibi, Monster Notebook ürünlerinin fiyatlarında zorunlu bir artışa yol açmasını bekliyoruz.

Kamuoyuna şimdiden duyururuz; her zaman müşterisinin yanında olan bir marka olarak tüm kullanıcılarımızın bilgisine sunarız.”