Microsoft, sistem simgelerinin üst kısımda yer aldığı Windows 12 arayüzünü yanlışlıkla gösterdi. İşte detaylar… 

Microsoft, Ignite 2022 konferansında isimsiz bir Windows kullanıcı arayüzünün ekran görüntüsünü paylaştı. Redmond şirketi, Windows 12 kullanıcı arayüzünün bir önizlemesini göstermiş olabilir.

Canlı yayında yakalanan görüntünün kalitesi düşük analistler yüksek çözünürlükte yeniden tasarlanan görüntüdeki Windows tasarımının işletim sisteminin “on birinci” sürümünden çok daha farklı olduğunu iddia ediyor. Görselde sistem simgeleri ekranın üst kısmında yer alırken, yüzen bir arama menüsü ve görev çubuğu da ekrandaki on birinci sürümden hayli farklı olan diğer ögeler. Ekranın sol üst kısmında ise bir hava durumu widget’ı yer alıyor.

Dokunmatik Cihazlar İçin Optimizasyon

Microsoft, Windows kullanıcı arayüzünü olabildiğince kullanıcı dostu hale getirmek için çalışıyor. Teknoloji devi birkaç yıldır hem dokunmatik kontroller hem de klavye ve fare girişi üzerinde Windows 12 özelinde çalışmış görünüyor. 

Böyle bir görüntünün bir Microsoft konferansının ortasında nasıl ortaya çıktığı belli değil ancak görüntü zaten Windows 12’nin en yeni yapısı olmayabilir. Bu örnek en azından kullanıcıların genel bir fikre sahip olmasını sağladı. Microsoft’un işletim sisteminin gidebileceği potansiyel yön konferans ve görüntü sayesinde görülmüş oldu.