Yazılım devi Microsoft, verilerin silinmesine sebep olan kritik Windows 11 hatasını kabul etti. Yayınlanan güncellemeler bilgisayarların yavaşlamasına neden oldu.

shiftdelete.net

Microsoft, modern işlemciler kullanan Windows 11 bilgisayarlardaki veri silme sorununu kabul etti. Bu kritik sorun, yılın ilk yarısında ortaya çıkmıştı.

Vector Advanced Encryption Standard komut setini destekleyen bilgisayarların kullanıcı verilerini silebileceği ortaya çıktı. En yeni işlemcilere sahip bilgisayarlarda sorunların giderildiği açıklandı.

Güncellemeler Sistemin Yavaşlamasına Neden Oldu

Microsoft, hataları kabul etti ve Windows 11 ve Windows Server 2022 için düzeltici güncellemeler yayınladı. Ancak kullanıcılar, bazı bilgisayarlarda güncellemelerin sistem performansını neredeyse yarı yarıya olumsuz etkilediğini bildirdi.

Bu durumun üzerine Amerikan şirketinin mühendislerinin yeni sorunları fark ettiği ve başka bir dizi hata düzeltme yaması yayınladığı ifade ediliyor. Uzmanlar, 23 Haziran veya 12 Temmuz’dan itibaren yayınlanan güncellemeler yüklendikten sonra performansın eski halinde döndüğünü iddia ediyor.