Pandemi sürecinin popüler video konferans programlarından biri olan Microsoft Teams, kullanıcıların 24 saat boyunca 300’e kadar katılımcıyla bağlantı kurmasını sağlayacak yeni özelliği kullanıma sunacak…

Yeni Microsoft Teams Nasıl Olacak?

Microsoft Teams, kullanıcılarına ücretsiz olarak tüm gün görüntülü ve sesli konuşma imkanı sağlayacak. Bu ücretsiz kullanım sayesinde, kullanıcılar 24 saat boyunca 300’e kadar katılımcıyla bağlantı kurabilecek. Tüm gün ücretsiz arama ile birlikte Microsoft Teams, 250 kişiye kadar grup sohbeti oluşturma ve sanal görüşmeler sırasında ‘Birlikte Modu’ sayesinde aynı anda 49 üyeye kadar görmeye izin veriyor.

petri.com

Katılım İçin Hesap Açmaya Bile Gerek Yok!

Kullanıcılar, bir Microsoft hesabı veya Teams uygulaması gerekmeden Microsoft Teams’de sanal bir görüşmeye katılabilir. Microsoft Teams‘deki bir toplantı sahibi, kişilerin doğrudan bir web tarayıcısından erişilebilen bir bağlantı ile toplantıya katılmasını sağlayabilir.

support.microsoft.com

Bir görüşme başlatmak için ise Microsoft hesabınızın olması gerekiyor. Giriş yapıp bir görüşme başlattıktan sonra görüşmeye katılmasını istediğiniz kişilere davet için bağlantı gönderebilirsiniz.

Microsoft ayrıca Teams’i 250 kişiye kadar bir grupla eş zamanlı bir şekilde iletişim kurulabilecek şekilde güncelliyor. Bunun yanında uygulama aynı zamanda telefon ve bilgisayar arasındaki mevcut sohbetlerin problem yaşanmadan senkronize edilmesini sağlıyor.