Microsoft, Windows 10’daki haber tasarımını değiştirdi. Haberler bölümü daha renkli ve ilgi çekici bir tasarımla güncelliyor.

Microsoft, haber başlıklarını ve hikayeleri daha dikkat çekici olması için yeni bir görüntüye kavuşturuyor. Dev Channel’daki Windows Insider’lar için yayınlanan güncellemede artık haberler renkli bir tasarımla ön planda.

Yeni Emojiler Eklenecek

Haberleri kullanıcıların daha çok ilgisini çekecek bir hale getirmek için çabalayan Microsoft, yeni bir tasarım ile denemeler yapıyor. Tek renk görünen haberler artık daha renkli ve ilgi çekici bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkacak. Yeni tasarıma göre haberin yer aldığı kutu, görselde yer alan renklerle uyumlu olarak renklendirilecek.

“Daha fazla haber göster” seçeneği de yeni bir görünüme sahip olacak. Bu seçenepin yeni tasarımında ise popüler haberlerde yalnızca başlıklar yerine içeriğe de göz atabilmenizi sağlayan kısa özetlerin yer aldığı daha büyük kartlar yer alacak. Tüm bunların yanında haberlere kolayca tepki verebilmeniz için yeni emojiler de eklenecek.

Microsoft, güncellemenin şimdilik ABD Dev Channel’daki Insider’a sunulacağını fakat zamanla daha geniş kitlelerin kullanımına sunulacağını ifade ediyor.