Yeni Otomatik Doldurma özelliği ile Microsoft hesabınıza kayıtlı tüm şifreleri, hem Chrome tarayıcınızda hem de akıllı cihazlarınızda kullanabileceksiniz.

Tek Hesapla Tüm Şifrelerinizi Yönetin

Microsoft, Authenticator uygulamasında büyük bir güncelleme ve uzantı duyurdu. Bu güncellemeler, tüm parolaların kullanıcıların Microsoft hesabında güvenli bir şekilde tutulmasına yardımcı olacak ve şifreler sadece Edge tarayıcısında değil Chrome’da ve akıllı telefonunuzdaki uygulamalarda da kullanılabilir olacak.

Microsoft otomatik doldurma uzantısına Chrome Web Mağazası üzerinden erişim sağlanabiliyor. Otomatik şifre doldurma uzantısını tarayıcınıza ekledikten sonra yapmanız gereken tek şey, Microsoft hesabınızla oturum açmak olacak. Ayrıca bu uzantı kayıtlı şifreleri görüntülemenizi, silmenizi ve  düzenlemenizi sağlıyor.

Otomatik şifre doldurmayı Android ve iOS cihazlarda kullanabilmek için Microsoft Authenticator uygulamasına girerek ‘Parolalar’ kısmında oturum açmalısınız.

Microsoft, parola içe aktarma özelliğini de duyurdu. Şifrelerinizi, Google Chrome’dan veya diğer popüler şifre yöneticilerinden hızlıca aktarabileceksiniz. Ayrıca içe aktarma seçeneği mevcut.

Microsoft, blog gönderisinde güvenlik konusunda: “Authenticator uygulamasında oturum açmak, Authenticator uygulamasındaki verilerinizi korumak için Microsoft hesabı parolanızın üzerinde ek bir güvenlik katmanı sağlayan güçlü çok faktörlü kimlik doğrulama gerektirir. Ayrıca, telefonunuzda ziyaret ettiğiniz bir site veya uygulamada otomatik doldurma, biyometrik doğrulama veya PIN girişi gerektirir ve uygulama, parolalarınızı otomatik olarak doldurmadan önce izninizi isteyecek şekilde tasarlanmıştır.” açıklamasında bulundu.