Çok uluslu teknoloji devi Microsoft, Windows işletim sistemi için görünüm konusunda değişiklik planlamaları yapıyor. Aktif olduğu mesajını vermek isteyen şirket çeşitli çalışmalar içerisinde.

Microsoft’un Windows işletim sistemi için görsel değişiklikler üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Görünüşe göre dev şirket büyük kullanıcı kitlesine Windows için çalışmalara devam edildiği ve aktif durumda olduğu mesajını iletmek istiyor.

Şirketin görsel değişiklikler planladığı bilgisi, resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan bir iş ilanı sayesinde edinildi. Duyurulan pozisyon “kıdemli yazılım mühendisi” ve iş tanımında yer alan nitelikler şu şekilde;

“Bu ekipte, müşterilerimize Windows’un geri döndüğünü göstermek ve Windows’un kullanıcı deneyimi açısından en iyi işletim olarak kabul görmesini sağlamak üzere görev alacak, kapsamlı görsel yenileme çalışmalarında, Surface ve OEM iş ortaklarımız ile birlikte çalışacaksınız.”

Microsoft ayrıca tablet modu deneyimini, özellikle de şirketin Surface serisi gibi cihazların fare / izleme paneli kullanımı ve dokunmaya dayalı etkileşimler arasında nasıl geçiş yaptığını iyileştirmek için de çalışıyor.