Kripto para sahipleri tarafından yaygın olarak kullanılan kripto para cüzdan uygulamalarından Metamask, kullanıcılarını iCloud saldırıları konusunda uyardı.

Kripto para cüzdan uygulaması MetaMask, iCloud kimlik avı saldırılarına karşı Apple kullanıcılarını uyardı. Popüler Ethereum kripto cüzdanı MetaMask, resmi Twitter hesabında söz konusu tehlikeli durum hakkında açıklama yaptı.

MetaMask Ethereum blok zinciri ile etkileşim kurmak için kullanılan bir kripto para cüzdanı MetaMask, Apple kullanıcılarını kimlik avı saldırılarının kurbanı olabilecekleri için dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ethereum cüzdanlarına erişime imkan sağlayan MetaMask, Twitter hesabı üzerinden konuya dair şu ifadeleri kullandı:

“Uygulama verileri için iCloud yedeklemesini etkinleştirdiyseniz, buna parolayla şifrelenmiş MetaMask kasanız da dahildir. Parolanız yeterince güçlü değilse ve biri iCloud kimlik bilgilerinizi ele geçirirse bu, paranızın çalındığı anlamına gelebilir.”Ek olarak MetaMask, müşterilerin platformdaki belirli özellikleri kapatarak, iCloud yedeklemelerini devre dışı bırakabileceklerini de vurguladı.”