Meta tarafından geliştirilen kamerayla donatılmış kulaklık projesi, şirketin yapay zeka konseptini geniş kitlelere yayma çabalarında kritik bir ilerleme sağlayacak.

Meta, uzun yıllardır metaverse projelerine milyarlarca dolar yatırım yapmış olmasına rağmen, beklediği sonuçları elde edemedi. Ayrıca yapay zeka trendinde de geride kaldı. Şirket, bu boşluğu kapatmak amacıyla Ray-Ban gözlüklerden sonra dikkat çekici bir ürünü piyasaya sürüyor.

Camerabuds Nedir?

Meta, yapay zeka odaklı kimliğini güçlendirmek için Camerabuds adında bir cihazı tanıtmaya hazırlanıyor. TWS veya kulak üstü kulaklık olarak tasarlanan bu proje, her iki parçasında da dışa doğru bakan kameralara sahip.

Camerabuds projesinin amacı ve firmanın hangi departmanlarına entegre edileceği henüz belirsizken, yapay zeka algoritmalarına dayalı olacak ve dış ortamın bileşenlerine göre kullanıcıya farklı öneriler sunacak. Ekip, batarya ömrü, uzun saçlı kullanıcılar, kullanıcı gizliliği gibi konular üzerinde çalışıyor. Proje tahminen ChatGPT tarzı bir asistan ile sürekli etkileşim içinde olacak. Şirket şu anda projeye dair detaylı bilgi vermiyor.