Meta, WhatsApp hesaplarının farklı bir cihazda kurularak ele geçirilmesi yöntemine karşı tedbir alıyor. Artık şüpheli görülen cihaz kullanımlarında eski cihaza gönderilen onay kodu girilerek kullanım sağlanabilecek.

WhatsApp Güvenlik Önlemlerini Yükseltiyor

Yapılan açıklamaya göre kullanıcı yeni bir cihaza WhatsApp kurduğunda eski cihazındaki WhatsApp hesabı üzerinden bu cihazı doğrulaması istenecek. Bu önlem sayesinde farklı kişilerin WhatsApp hesabına erişimi önlenmiş olacak. Firma yalnızca şüpheli kurulum algılandığında bu önlemin kullanılacağını belirtiyor. Kişi eski cihazına erişemiyorsa ikinci bir tek kullanımlık giriş şifresi talep edebilecek.

Bunların yanında mesajlaşma devi WhatsApp arka taraftaki şüpheli hareketleri de kontrol edecek. Söz konusu yöntem, zararlı yazılımların yanında sıra dışı hareketleri de tespit ederek engelleyebiliyor. Kullanıcı, bu önlemler esnasında herhangi bir kesinti ile karşılaşmıyor. Kullanıcılar arkadaşları ile bağlantılarının şifrelenmiş olup olmadığını şifreleme menüsüne giderek kare kod ya da 60 haneli karşılaştırma kodu ile kontrol edebilecek. Tüm bu güncellemeler önümüzdeki haftalarda kullanıcılara sunulacak.