Apple, Samsung ve Xiaomi’nin ardından Meizu da yeni akıllı telefonun kutusunda şarj aleti olmayacağını resmen açıkladı.

gizchina.com

Apple akıllı telefonlarının kutusundan şarj aletini çıkaran ilk şirket olmuştu. Ardından Xiaomi, Samsung da şarj cihazını kaldırarak kutu içeriğini azaltma yoluna gitmişti. Çin merkezli teknoloji şirketi Meizu da kutulardan şarj aletini kaldırma kararı aldı.

Çinli firma, yeni Meizu 18 amiral gemisi akıllı telefonlarının kutusundan şarj cihazı çıkmayacağını sosyal medya yoluyla resmi olarak duyurdu. Alınan kararın nedenine yönelik açıklama ise diğer markaların açıklamaları gibi “çevreyi koruma” yönünde oldu.

Lansman Gelecek Hafta

Meizu 18 serisinin 3 Mart tarihinde tanıtılacağı önceden duyurulmuştu. Önümüzdeki hafta ekran boyutu ve diğer özellikler yönünden farklılık gösterecek Meizu 18 ve Meizu 18 Pro modellerinin duyurulması bekleniyor.

İPhone 12 serisinin şarj cihazını iptal etmesinden sonra Xiaomi Mi 11 ve Galaxy S21 serisi aynı hattı takip etti. Bununla birlikte, diğer birçok üretici kutuda hala şarj cihazı bulunduruyor. Fakat bu üreticilerin de şarj cihazını kutularından çıkarmayacaklarının bir garantisi yok. İlerleyen zamanlarda markaların bu konuda uyguladığı politikaları hep birlikte göreceğiz.